“Wdech-Wydech” – spektakl w reż. Marii Seweryn

Ojciec niby był, ale jakby go nie było.
Nigdy mnie nie przytulił.
Ojciec był nieobecny…

Zapraszamy do zapoznania się z naszym najnowszym projektem!

WDECH-WYDECH to spektakl dla młodzieży Fundacji Sztuka Ciała w reżyserii Marii Seweryn.

Dwoje nastolatków zmaga się z nieobecnością ojca w ich życiu. Kasieńka i Telemach próbują pogodzić się ze stratą, dotykają poczucia osamotnienia i zwątpienia w swoją wartość. Poszukując ojców, szukają swojej tożsamości, podejmują ważne decyzje. Mierzą się także z poczuciem odpowiedzialności za osamotnione, cierpiące matki, którym chcieliby dawać wsparcie. Czy mają na to siłę? Skąd młody człowiek może czerpać moc do zmagania się z trudnościami?

Spektakl oparty na motywach „Kasieńki” Sary Crossan i „Odysei” Homera oraz na historiach uslyszanych od młodzieży podczas warsztatów przeprowadzonych przez aktorów na etapie produkcji.
Produkcja spektaklu została dofinansowana w ramach Konkursu im. Jana Dormana organizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Partnerem projektu jest Fundacja PZU.

Będzie to jedna z dwóch możliwości zobaczenia spektaklu tej jesieni. Projekt jest bowiem przeznaczony dla młodzieży 12-15 lat i będzie grany w przestrzeniach ich szkół. Każdorazowo po prozentacji odbędzie się spotkanie warsztatowe.

Konkurs im. Jana Dormana na produkcję spektaklu prezentowanego w szkołach wynika z potrzeby podniesienia jakości artystycznej przedstawień pokazywanych w placówkach oświatowych. Ideą konkursu jest z jednej strony wspieranie szkoły poprzez kształtowanie bogatej i różnorodnej oferty spektakli przygotowanych z myślą o wieku i potrzebach uczniów oraz specyficznych szkolnych warunkach, z drugiej zaś – wspieranie mobilności teatrów i otwieranie ich na wyzwania bezpośredniego kontaktu z widzem poza murami ich instytucji. Patronem konkursu jest Jan Dorman – wybitny twórca polskiego teatru, reżyser i pedagog, wieloletni dyrektor Teatru Dzieci Zagłębia w Będzinie.
Konkurs organizowany jest przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Więcej informacji na stronie www.dorman.e-teatr.pl

Reżyseria – Maria Seweryn
Występują:
Hanna Jurczak, Anna Ługowska, Joanna Płóciennik, Katarzyna Wróbel, Adam Gąsecki, Jakub Szymczyna
Muzyka – Bartosz Ługowski
Kostiumy – Monika Wyrzykowska
Obsługa techniczna – Dominik Szarwacki
Asystentka reżyserki – Zofia Lutarewicz

Otwarte prezentacje odbędą się:
– 30 września, godzina 16.00, Soho, biała hala, Mińska 23
(spektakl odbędzie się w hali, gdzie może nie być ciepło, zadbajcie o siebie!)
– 5 października, godzina 17.00 Prom Kultury Saska Kępa, Brukselska 23
WSTĘP WOLNY!

Przed nami 20 pokazów w szkołach.

fot. Matylda Durka-Bojarun