Projekty

“Przedszkolaki w teatrze” – II edycja projektu dla śródmiejskich…

Jesienią 2018 Fundacja Sztuka Ciała zrealizowała drugą edycję projektu “Przedszkolaki w teatrze”, współfinansowanego przez m.st. Warszawa, Dzielnicę Śródmieście.

Pragnąc zwiększyć podopiecznym śródmiejskich przedszkoli publicznych dostęp do teatru dla dzieci prezentowanego na wysokim poziomie, Fundacja Sztuka Ciała, jesienią 2018 zrealizowała sześć bezpłatnych prezentacji spektaklu “Między owadami”. Przedstawienie zaprezentowane zostało na salach widowiskowych dwóch placówek kulturalnych znajdujących się na terenie Dzielnicy Śródmieście (Dom Kultury Śródmieście, Młodzieżowy Dom Kultury im. W. Broniewskiego). Na spektakl zaproszono zorganizowane grupy przedszkolne z przedszkoli publicznych z Dzielnicy Śródmieście (każdy z sześciu spektakli obejrzało do 100 widzów: 4 grupy do 25 dzieci w wieku 4-6 lat oraz ich wychowawcy).

W tegorocznej edycji wzięły udział przedszkola nr: 4, 5 (dwie grupy), 9, 11, 12, 14, 16, 17, 19, 23, 21, 25, 26, 30, 33, 36, 44, 72, 82, 122 (dwie grupy), 208 oraz 343.

“Między owadami” to przedstawienie, w którym teatr fizyczny, pantomima, sensoryczna scenografia oraz grana na żywo muzyka przybliżają widzom pełne symboli życie insektów. Główną bohaterką jest mała gąsienica, która nie chce być taka jak inne. Zamiast pożerać kolejne liście wyrusza w podróż, która stopniowo odsłania przed nią zarówno ciemne jak i jasne strony życia. Ta baśniowa opowieść jest także metaforą dorastania – spotykając różne, dorosłe owady bohaterka uczy się rozumieć otaczający ją świat i samą siebie.

Po przedstawieniu każda z grup otrzymała przygotowaną przez grających w spektaklu aktorów broszurę zawierającą sześć autorskich zabaw nawiązujących do spektaklu “Między owadami”. Dzięki niej dzieci mogły kontynuować swoje artystyczne przygody z insektami także po powrocie do placówki.

organizacja: Fundacja Sztuka Ciała

projekt “Przedszkolaki w teatrze” II edycja współfinansuje m.st. Warszawa, Dzielnica Śródmieście