HYBRID

Poetycka refleksja na temat współczesności i idei transpersonalizmu. Akcja sceniczna to zabawa kontekstami: cielesność w idei muzyki absolutnej (orkiestra wywleczona z operowego dołka i postawiona nago na scenie) czy rap w konwencji slam (wykonawca zwraca się wprost do słuchacza). Hybryda to połączenie elementów, które pomimo różnic strukturalnych mają współpracować ze sobą, choć z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego. Hybryda w koncepcji naszego projektu to metafora współczesności: koegzystencja „starego” z „nowym”, żywego z maszyną, tancerza z muzykiem, rapu z muzyką komponowaną klasycznie.

Spektakl był prezentowany na MÓZG Festival w Bydgoszczy i pojawi się 24.11.23 na Audio Art w Krakowie.

HYBRID to performance na rapera, 4 performerki i wizualizacje. Dzieło jest skomponowane przez Annę Jędrzejewską, do libretta D’Chaosa, w wykonaniu artystek Teatru Sztuka Ciała: Joanny Płóciennik, Anny Ługowskiej, Katarzyny Markowskiej. Wizualizacje stworzyła Anna Jędrzejewska do zdjęć Małgorzaty Kaznowskiej Filipek.

Klaunadzińscy

klaunada, działanie plenerowe i spektakl sceniczny

Oto działanie totalne! Istna inwazja dziwności. Zupełnie inny, Burtonowski świat koloru, przerysowania, ale przede wszystkim BAŚNIOWEJ ENERGII!!

Zobaczcie nasze Klauny na ulicy, w parku, na scenie, na otwarciu festiwalu, na wieczorze firmowym. One pasują po prostu wszędzie! W końcu dotarły aż do FINAŁU MAM TALENT!

Klaunice: Eufuria, Beza, Edward, Precyzja i Smętek – postaci równie egzotyczne jak swojskie.

Barwne grono, które jednocześnie przyciąga i odpycha. Lubimy je, bo popełniają błędy, których my się boimy i szaleństwa, na które mielibyśmy ochotę, ale sobie nie pozwalamy.


Kostiumy, charakteryzacja a przede wszystkim naszkicowane grubą kreską postaci i ruch czynią z nich karykatury same w sobie. Ich perypetie i niedorzeczności zapewnią porcję beztroski każdemu. Śmiech niepostrzeżenie oswaja tabu, staje się wentylem dla poważnych tematów.Projekt Latający Teatr Sztuki Ciała współfinansowany przez m.st. Warszawa.

W spektaklu występują: Anna Ługowska, Katarzyna Markowska, Joanna Płóciennik, Katarzyna Wróbel, Agata Brzozowska-Kazimierska.

Pędy

– plenerowe widowisko z udziałem roślin z muzyką na żywo

Wzrastające rośliny tańczą. Ich liście bez przerwy wachlują też w
pulsie dnia i nocy. Lecz nasza tymczasowość życia i gwałtowność oka odziera nas z widoku, że poruszają się też i rośliny (…) Badam rośliny by dostrzec w nich misterium. I prawie zawsze to dostaję.

Urszula Zajączkowska – botaniczka, poetka, autorka książki “Patyki,
badyle”

Pęd ludzkich spraw i pęd zieleni, delikatność i determinacja roślin, ich
pełne zaangażowanie tu i teraz, cud życia w kiełku, płatku, nasionku.
Zatrzymaj się i zobacz opowieść o cyklu życia, o trwaniu, o nas
wszystkich.

pędy

Imponujące barwne kostiumy, ruch organiczny, pantomima, elementy kuglarstwa oraz rośliny grające muzykę na żywo za pomocą specjalnych przetworników, przy wtórze instrumentalistów i elektroniki.

rośliny z ogrodnikiem i muzycy

Aktorzy za pomocą efektownych kostiumów, charakteryzacji i ruchu wcielą się w role żywych roślin. Teatralna, muzyczna i plastyczna eksploatacja życia flory jest pretekstem do uwrażliwienia odbiorców na ich dziedzictwo oraz kształtowania świadomości ekologicznej ale także do refleksji nad cyklem życia: kiełkowaniem, dojrzałością i więdnięciem, co jest osnową działań performerów.


Reżyseria – Marek Kowalski

Występują: Anna Ługowska, Katarzyna Markowska, Joanna Płóciennik, Katarzyna Wróbel, Jędrzej Fulara

Muzyka na żywo: Bartosz Ługowski, Krzysztof Włodarczyk

Kostiumy – Anna Rudzińska

Pędy oplatają rzeczywistość nie tylko spektaklowo. Zobacz nasze wszystkie działania związane z ekologią i wokół roślinnej edukacji!

Rój

Ponadczasowa opowieść o królestwie, gdzie zastany porządek zostaje zburzony przez pojawienie się Obcego. Nieoczekiwany gość sprawia, że Królowa, jej syn i cały Dwór są zmuszeni do wyjścia ze znanych sobie ról i stają twarzą w twarz ze swoimi najskrytszymi pragnieniami.

Spektakl ruchowy grany zarówno w plenerze jak i na scenie. Mroczny klimat historii najlepiej wybrzmiewa w wieczornym oświetleniu i przy gęstej mgle 🙂

Reżyseria – Joanna Płóciennik

Występują: Katarzyna Markowska, Adam Gąsecki, Katarzyna Wróbel, Anna Ługowska, Hanna Jurczak, Jakub Szymczyna/Filip Wencki

Kostiumy/Scenografia – Martyna Tejwan

Muzyka – Tomasz Ragaboy Osiecki

Trailer i muzyka w trailerze – Anna Sasha Jędrzejewska

Światła – Krzysztof Włodarczyk