animacje z postaciami

Łowca na tropie owadów

familijny, plenerowy spektakl sensoryczny

Piękne i straszne, urocze i odrażające, pożyteczne i niebezpieczne… Dotychczas odkryto 4 miliony gatunków owadów, a to wciąż nie wszystkie! Ich świat pełen jest zwyczajów i doświadczeń, które nie mieszczą się w ludzkich głowach. A gdyby tak pójść za nimi w trop, stanąć z nimi oko w oko? Czy odpędzałbyś od stołu muchę swojej wielkości? Czy tak łatwo przyszłoby Ci zabicie komara? Czy motyl twojego wzrostu budziłby zachwyt czy lęk?

A może zobaczysz świat złożony jak mozaikowe oczy, dostrzeżesz w komarze coś więcej niż krwiopijcę, posmakujesz życia odnóżami, nauczysz się od ćmy jak co dzień odpoczywać?

zdj. Joanna Płóciennik

Aktorzy ubrani w zjawiskowe kostiumy wcielą się w ćmę, komara, muchę.. i poprowadzą nas w sensoryczny świat owadów angażując nasze zmysły: węch, dotyk, wzrok, słuch oraz… poczucie humoru. Przewodnikiem w tej przedziwnej podróży będzie Tropiciel Owadów, ekscentryczny podróżnik, entomolog-amator. Miejcie się na baczności, bo oprowadzając po ścieżkach wiedzy często zapuszcza się w bezdroża fantazji i niedorzeczności.

Czas: 60 min

Reżyseria, scenariusz: Katarzyna Wróbel

Obsada: Katarzyna Wróbel, Agata Brzozowska-Kazimierska/Ewelina Grzechnik, Anna Lugowska, Ireneusz Wojaczek