Projekty

“Przedszkolaki w teatrze” – II edycja w Sródmieściu

Czy Wasze dziecko uczęszcza do któregoś ze śródmiejskich przedszkoli publicznych? A może sami jesteście nauczycielem w takim przedszkolu? Jeśli tak, to mamy dla Was dobrą wiadomość:

Fundacja Sztuka Ciała rozpoczyna rekrutację grup do II edycji projektu “Przedszkolaki w teatrze” współfinansowanego przez m.st Warszawa, Dzielnicę Śródmieście! 24 grupy przedszkolne (jedna grupa może liczyć do 25 dzieci w wieku 4-6 lat), które zgłoszą się jako pierwsze, zostaną zaproszone na spektakl “Między owadami”, po którym młodzi widzowie będą mogli podzielić się swoimi wrażeniami podczas rozmowy przeprowadzonej z aktorami. Każda grupa otrzyma także broszurkę z propozycjami zabaw nawiązujących do tematyki spektaklu, dzięki którym będzie mogła kontynuować swoje przygody w świecie owadów także po powrocie do przedszkola.

Spektakle odbędą się w dniach:
3,4,5.10 godz. 10.30 w Młodzieżowym Dom Kultury ul. Łazienkowska 7
16,18,23.10 godz. 10.30 w Domu Kultury Śródmieście ul. Smolna 9

Udział w projekcie jest BEZPŁATNY.

Zgłoszenia prosimy kierować na maila: katarzyna@sztukaciala.com lub tel. 608 141 689

UWAGA: w projekcie nie mogą wziąć udziału grupy, które już brały udział w zeszłorocznej edycji projektu.

O spektaklu:
“Między owadami” to przedstawienie, w którym teatr fizyczny, pantomima, sensoryczna scenografia oraz grana na żywo muzyka przybliżają widzom pełne symboli życie insektów. Główną bohaterką jest mała gąsienica, która nie chce być taka jak inne. Zamiast pożerać kolejne liście wyrusza w podróż, która stopniowo odsłania przed nią zarówno ciemne jak i jasne strony życia. Ta baśniowa opowieść jest także metaforą dorastania – spotykając różne, dorosłe owady bohaterka uczy się rozumieć otaczający ją świat i samą siebie.

trailer: https://www.youtube.com/watch?v=BPyuiNmDICA

Reżyseria – Joanna Płóciennik
Obsada – Maja Kaznowska/Joanna Płóciennik, Anna Ługowska, Katarzyna Wróbel
Muzyka – Bartosz Ługowski (Tulipaństwo)
Scenografia/kostiumy – Małgorzata Szabłowska

Organizator: Fundacja Sztuka Ciała (www.sztukaciala.com)

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa, Dzielnica Śródmieście

Obszar załączników