Projekty

dla szkół i przedszkoli

Od zeszłego roku Fundacja Sztuka Ciała realizuje przy wsparciu m. st. Warszawy projekt: Latający Teatr Sztuki Ciała. Teatr latający… bo oblatujący regularnie kilka scen i dzielnic: Saska Kępa, Wawer, Ochota i Targówek. Zapraszamy grupy zorganizowane na spektakle, które właśnie z myślą o wycieczkach gramy w ciągu tygodnia na scenach partnerskich ośrodków kultury.

Co nas wyróżnia w ofercie kulturalnej?

opowieść ciała

To co proponujemy to pełnowymiarowe sztuki teatralne dla młodego odbiorcy. Różnią się od sztuk w teatrach instytucjonalnych tym, że posługujemy się ciałem jako głównym środkiem wyrazu, a słów używamy sporadycznie, mało lub wcale. To dzieci stają się narratorami i dopowiadają sobie sens kolejnych scen, dzięki czemu pozostają zaangażowane i skupione przez całe przedstawienie a ich wyobraźnia pracuje.

wyjaśnia dyrektor Teatru Sztuka Ciała – Joanna Płóciennik

profesjonalni aktorzy – wykształceni pedagodzy

Przedstawienia są skrojone pod potrzeby i możliwości młodych widzów, nie przebodźcowują, nie przytłaczają, poważnie traktują odbiorcę. Aktorki mają wykształcenie pedagogiczne lub psychologiczne oraz długoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i w teatrze.

Na pewno to nie jest teatr dla dzieci potraktowany po macoszemu. To są fantastyczne scenografie, kostiumy i, naprawdę, rozrywka na najwyższym poziomie dla tych najmłodszych.

Agata Bisko – kierownik działu promocji Promu Kultury

Teatr Sztuka Ciała jest unikatem. Podobnego zjawiska nie ma w stolicy. Coś świeżego, ożywczego, nieszablonowego i w wymiarze artystycznym (są po prostu znakomici warsztatowo i niezwykle kreatywni), i w wymiarze organizacyjnym. Proponują teatr bliski, angażujący, wciągający w akt twórczy zupełnie niepostrzeżenie. Pokazują do tego, że to nie tylko sztuka, zamknięta forma, ale coś co pozwala właśnie najmłodszym najciekawiej i najwszechstronniej poznawać świat w jego najróżniejszych wymiarach. A wszystko – sugestywne, barwne, intuicyjne, a przede wszystkim ciekawe. Od ruchu, gestu po każdy dźwięk! To wielki dar i szansa. Korzystajcie z niej pełnymi garściami!

Bartłomiej Włodkowski – działacz społeczny, autor i realizator wielu projektów edukacyjnych i kulturalnych, varsavianista, członek Warszawskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego i do niedawna Mazowieckiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

skorzystaj z warszawskich programów na kulturę!

Można wykorzystać na naszych spektaklach środki z programów:  

Kulturalny przedszkolak

Klasa w Warszawie. Warszawa z klasą

Jak to zrobić?
Należy zarezerwować miejsca dla dzieci i opiekunów kontaktując się z kasą ośrodka kultury, w którym będziemy występować. Bilety opłaca się w dniu spektaklu, a ośrodek wystawia fakturę VAT z 14-dniowym terminem płatności. Nabywcą faktury jest Miasto Stołeczne Warszawa, a odbiorcą – placówka edukacyjna. Na fakturze ujęte są wyłącznie bilety dla dzieci (opiekunowie wchodzą na spektakle bezpłatnie).

Bieżący repertuar

jO!

20.11 (poniedziałek), godzina 11.00 – Prom Kultury – Saska Kępa

23.11 (czwartek), godzina 10.00 – Dom Kultury „Świt”

jO!

Tu TUTU

27.11 (poniedziałek), godzina 10.00 – Prom Kultury – Saska Kępa

Nie tylko choinki (4+, ok. 50 min) 

4.12 (poniedziałek), godz. 11.00 – Prom Kultury – Saska Kępa

Targowisko iglaków czy pokaz mody? Koncert kolędowy, czy eksperyment muzyczny z udziałem roślin doniczkowych? Magia świąt i magia teatru na ośmioro artystów.

Księga Życia
12.01 (piątek), godz. 10.00 – OKO Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka 75
15.01 (poniedziałek), godz. 10.30 – Prom Kultury – Saska Kępa


Nieudani (4-10 lat)
16.02 (piątek), godz. 10.00 –  OKO Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka
19.02 (poniedziałek), godz. 10.30Prom Kultury Saska Kępa
Żółteczko (PREMIERA!)

A co to, to żółte, żółciutkie w środeczku? 

To małe, malutkie Żółteczko!

Uchronimy, otulimy, nakarmimy…

Co z tego wyniknie? Zaraz zobaczymy!

18.03 (poniedziałek), godz. 10.30Prom Kultury Saska Kępa

22.03 (piątek), godz. 10.00 –  OKO Ośrodek Kultury Ochoty, ul. Grójecka

26-27.03 (wtorek-środa), godzina 10.00 – Dom Kultury „Świt”


Bilety do nabycia w kasach oraz poprzez www partnerskich ośrodków kultury:

oko.com.pl

promkultury.pl

dkswit.com.pl

Projekt “Latający Teatr Sztuki Ciała” współfinansuje m.st. Warszawa. 

Patronami medialnymi Latającego Teatru Sztuki Ciała są:

Polskie Radio Dzieciom

Bliżej Przedszkola

Polska Agencja Prasowa

Karmione Kulturą

Pani Zuzia


Wybrane spektakle mogą także odwiedzić Wasze dzieciaki w Waszej szkole lub przedszkolu! Zainteresowanych naszą ofertą “objazdową” prosimy o kontakt mailowy z kontakt@sztukaciala.com