Aktualnie

Aktualnie

Projekty

kalendarium spektakli

Widzieliście już nasze spektakle i chcecie więcej? Oto najbliższe terminy i lokalizacje naszych prezentacji:

30.06 (sobota) – „STAR, WARS I SAWA” z rodzinnymi warsztatami budowania i animacji lalek, Park Moczydło, godz. 16.00

1.07 (niedziela) – „WAŻNE SPRAWY”, Kępa Potocka, godz. 16.00

7.07 (sobota) – „WAŻNE SPRAWY”, plac zabaw przy ul. Szekspira 2, godz. 12.00

8.07 (niedziela) –  „STAR, WARS I SAWA” z rodzinnymi warsztatami budowania i animacji lalek, Park Powstańców Warszawy, godz. 16.00

14.07 (sobota) – „PIĘCIU NIEUDANYCH”, Śródmieście, godz. 16.00

4.08 (sobota) -„STAR, WARS I SAWA” z rodzinnymi warsztatami budowania i animacji lalek, Skwer gen. Jana Jura-Gorzechowskiego, godz. 16.00

5.08 (niedziela) – „STAR, WARS I SAWA” z rodzinnymi warsztatami budowania i animacji lalek, Skwer Imienia Mieczysława Apfelbauma, godz. 16.00

25.08 (sobota) – „PIĘCIU NIEUDANYCH”, Śródmieście, godz. 16.00

26.08 (niedziela) – „WAŻNE SPRAWY”, Park Olszyna, godz. 16.00

1.09 (sobota) – „PIĘCIU NIEUDANYCH”, Śródmieście, godz. 15.00

8.09 (sobota) – „STAR, WARS I SAWA” z rodzinnymi warsztatami budowania i animacji lalek, Park im. E. Szymańskiego, godz. 16.00

 

WSTĘP WOLNY !
Wszystkie spektakle odbywają się w pobliżu placów zabaw.

Spektakle „Star, Wars i Sawa” są współfinansowane przez m.st. Warszawa, Dzielnicę Wola.

Spektakle „Ważne Sprawy” są współfinansowane przez m.st. Warszawa, Dzielnicę Bielany.

Spektakle „Pięciu Nieudanych” są współfinansowane przez m.st. Warszawa, Dzielnicę Śródmieście.

 

 

Projekty

Druga edycja projektu „Między owadami” na Ursynowie

Wiosną 2018 (kwiecień-czerwiec) Fundacja Sztuka Ciała, dzięki dofinansowaniu otrzymanemu od m.st. Warszawy, Dzielnicy Ursynów, zrealizowała projekt „Między owadami” – II edycja cyklu spektakli i warsztatów artystycznych dla dzieci. Wzięło w nim 12 grup z 4 ursynowskich szkół podstawowych czyli niemal 300 dzieci!

W ramach projektu, tak samo jak w ubiegłorocznej, pierwszej edycji, odbyły się 4 prezentacje spektaklu „Między owadami” przybliżającego młodym widzom pełne symboli życie insektów (w każdej z nich uczestniczyły trzy klasy szkolne z ursynowskich szkół podstawowych wraz z wychowawcami). Widzowie poznali opowiedzianą ruchem i gestem historię małej gąsienicy, która nie chce być taka jek jej pobratymcy – zamiast pożerać kolejne liście wyrusza w podróż, która stopniowo odsłania przed nią zarówno jasne jak i ciemne strony życia. Spotykając różne, dorosłe owady bohaterka uczy się rozumieć otaczający ją świat i samą siebie.

Bezpośrednio po spektaklu młodzi widzowie wzięli udział w nawiązujących do treści przedstawienia 45-minutowych warsztatach artystycznych przeprowadzonych przez grające w nim aktorki. Dla każdej z biorących w projekcie klas warsztat składał się z trzech 15-minutowych bloków tematycznych: I-warsztaty pantomimy, II-warsztaty muzyczne, III-warsztaty plastyczne z elementami animacji lalek.

W projekcie wzięło udział 12 grup (klasy I-III) z ursynowskich szkół podstawowych, które nie wzięły udziału w zeszłorocznej edycji. Zarówno spektakl jak i warsztaty spotkały się z entuzjastycznym odbiorem dzieci jak i nauczycieli. Wyjście do teatru jest dla dzieci emocjonującym wydarzeniem – na ich oczach dzieje się „magia”, wkraczają w świat fantazji, w którym wszystko może się wydarzyć a jest to tym bardziej intensywne, jeśli mogą uczestniczyć w spektaklu, w którym nie pada ani jedno słowo, zaś cała historia opowiadana jest poprzez ruch, gest oraz mimikę aktorów, którym towarzyszy grana na żywo muzyka.

Przeprowadzone po spektaklu warsztaty inspirują, rozwijają wyobraźnię oraz udostępnieniają dzieciom nowe „narzędza” ekspresji (pantomima, muzyka, plastyka oraz elementy animacji). Każdy uczestnik warsztatów otrzymał na własność instrument muzyczny kazoo, który mógł wypróbować nie tylko jako narzędzie dźwiękowe ale też przeobrazić (w ramach części plastycznej warsztatów) w lalkę teatralną-owada, która będzie mogła mu służyć do kreatywnych zabaw, także po zakończeniu udziału w projekcie.

Dodatkowym atutem projektu jest zwiększenie młodym widzom dostępu do teatru poprzez wykorzystanie istniejącej infrastruktury Dzielnicy Ursynów – wszystkie realizowane w jego ramach wydarzenia odbyły się w Domu Kultury Stokłosy (ul. Wacława Lachmana 5).

Dzięki dofinansowaniu otrzymanemu na realizację projektu od m.st. Warszawy, Dzielnicy Ursynów wszyscy odbiorcy wzięli w nim udział nieodpłatnie.

„Między owadami” – II edycja cyklu spektakli i warsztatów artystycznych dla dzieci

Projekt współfinansowany przez m.st. Warszawa, Dzielnicę Ursynów
Organizator: Fundacja Sztuka Ciała
Współpraca: Dom Kultury Stokłosy

Uczestnicy: SP 96 (klasa IIB, IID), SP 319 (klasy IA,IB,ID), SP 330 (IIIA, IIIC, IIID, IIIG, IIIS), SP 336 (klasa IIA, IIB, IIIB)

Realizacja: kwiecień-czerwiec 2018

 

Projekty

Wygraliśmy konkurs!

Z wielką radością i dumą informujemy, że zostaliśmy laureatami 3 edycji Konkursu im. Jana Dormana! W ramach otrzymanego dofinansowania powstanie spektakl dla młodzieży pt. „WDECH-WYDECH” w reżyserii Marii Seweryn, poruszający temat nieobecności rodzica w życiu dorastającego dziecka.

Oprócz nas dotacje otrzymały: Teatr Fredry w Gnieźnie, Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu, Teatr Nowy w Zabrzu i Teatr Pinokio w Łodzi.

Cieszymy się, że znaleźliśmy się w tak zacnym gronie jako jedyna organizacja pozarządowa!

Takie to decyzje podjął Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego umysłami swej piecioosobowej komisji. Dziękujemy!