Rozchmurz się!

A co by było, gdyby chmury spłynęły na ziemię i można było u nich zamówić wybraną pogodę? Może trochę deszczu? Słoneczka? Orzeźwiającego wietrzyku? A może chcesz zobaczyć bajecznie kolorową tęczę? Opcji jest wiele, ale wybieraj uważnie, bo nigdy nie wiadomo co sie stanie, jeśli zamówienia sie pomieszają!

Dwie aktorki w kostiumach wystylizowanych jakby zostały utkane z obłoków, dzięki zabawnym
choreografiom, gestom oraz używając rekwizytów zachęcą widzów do wspólnych zabaw teatralnych.
Widzowie, dzięki udostępnionej, obrazkowej “instrukcji obsługi”, będą mogli poprosić performerki m.in. o deszcz, śnieg, burzę, słońce, wiatr, stając się niekiedy aktorami w zaaranżowanej dla nich krótkiej etiudzie teatralnej.
Używać będą środków charakterystycznych dla teatru fizycznego i pantomimy – synchroniczne choreografie, wyraziste gesty, iluzje i mimika oraz teatru wizualnego – animacja rekwizytów i elementów scenografii.

Olśniewające kostiumy oraz performance żywych rzeźb!

Pomysłodawczyni i wykonawczyni kostiumów – Katarzyna Wróbel

Mechaniczna kobieta

Złożona ze skomplikowanych, współpracujących ze sobą elementów.
Osadzona w świecie powtarzalnych gestów. Bardziej podobna do maszyny niż do człowieka. Pod wytworzonymi przez siebie mechanizmami ukryła swą wrażliwość. Czy podejmie ryzyko, by się otworzyć i wyjść Tobie na spotkanie? A czy Ty się odważysz?
Mechaniczna Kobieta – żywa rzeźba/animacja teatralna. Jest postacią, która porozumiewa się z otoczeniem za pomocą gestów, niekiedy wytwarzając swoisty język na potrzebę spotkania z danym
człowiekiem. Szuka kontaktu, jest ciekawa życia i uczuć. Jeśli uda się jej z kimś spotkać, stworzyć choć drobny rodzaj więzi, odsłania swój sekret – pracujący w niej mechanizm. Jeśli okaże się jej trochę ciepła i
uczuć może się okazać, że pod tą mechaniczną fasadą bije prawdziwe serce.


“Mechaniczna Kobieta” prezentowana była podczas międzynarodowych festiwali żywych rzeźb m.in “UFO” (Szamotuły, Polska), “Beeldig Lommel” Belgia, “Rehovot International Live Statues
Festival” (Izrael), “Statues en Marche” (Belgia).

Twórczyni roli – Katarzyna Wróbel
Autorem kostiumu jest Rafał Śpiewak.

Wombat nie śpi

 

Wiecie gdzie jest kraina Jaśniejącej Bieli? My też nie wiemy, ale z całą pewnością żyją tam Wombat i jego Mała Przyjaciółka. Otoczenie jest bezpiecznie znajome: siup-wyrko, dyndołyżki, grzebioszczotka i prysznicarium. Jednak wykonywane dzień po dniu czynności bywają niestety nieznośnie powtarzalne. Jak by tu przyprawić rumieńce codzienności? Przypadkiem, tuż obok czai się tajemniczy świat Czerwonej Wieży pełen fascynujących przedmiotów, służących nie-wiadomo-czemu…

Spektakl powstał z pragnienia zapewnienia niezwykłych doznań teatralnych dzieciom w wieku 3-6 lat, które w specyficzny sposób patrzą na świat. Po przedstawieniu widzowie bawią się w sensorycznie zbudowanej scenografii.

Czas trwania spektaklu – 40 minut + 15 minut zabawy. Może byż grany także w plenerze.

Występuje – Joanna Płóciennik

Między oWadami

“Między oWadami” – przedstawienie dla dzieci od 4 r.ż., w którym teatr fizyczny, pantomima, sensoryczna scenografia oraz grana na żywo muzyka przybliżają widzom pełne symboli życie insektów (komara, muchy, pszczół, gąsienic, ćmy i stawonogów – pająków).

Spektakl wprowadza w przedziwny, baśniowy świat. Za pomocą minimalistycznych środków opowiada mądrą historię o przyjaźni, dojrzewaniu, wykluczeniu. Uwrażliwia na życie natury, a jednocześnie pozwala odnaleźć trochę siebie w każdym owadzie.

Główną bohaterką jest mała gąsienica, która nie chce być taka jak inne. Zamiast pożerać kolejne liście wyrusza w podróż, która stopniowo odsłania przed nią zarówno ciemne jak i jasne strony życia. Ta baśniowa opowieść jest także metaforą dorastania – spotykając różne dorosłe owady bohaterka uczy się rozumieć otaczający ją świat i samą siebie.

Reżyseria – Joanna Płóciennik

Występują – Maja Kaznowska/Joanna Płóciennik, Anna Ługowska, Katarzyna Wróbel
Scenariusz – zespół (na podstawie pomysłu Anny Ługowskiej)
Muzyka – Bartosz Ługowski (Tulipaństwo)
Scenografia, kostiumy – Małgorzata Szabłowska (Szabłowska Studio)
Produkcja – Fundacja Sztuka Ciała

 

gąsienica i mucha

Ważne Sprawy

Czwórka rodzeństwa zostaje sama w domu. Rodzice wychodząc zostawiają dzieciom jasne wskazówki czym mają się pod ich nieobecność zająć. Jakimi ważnymi sprawami zajmą się w tym czasie dzieci? Czy wreszcie będą mogły łowić ryby w salonie, wyruszyć w rejs statkiem pirackim, poskromić lwa, a nawet latać samolotem? Jak na te pomysły zareaguje starsza siostra?

Dzieci przypominają nam wszystkim, że dzięki wyobraźni i kreatywności można zdziałać więcej niż przez sztywne trzymanie się reguł.

„Przedstawienie w swoim wyrazie jest bardzo radosne, inspirowane klaunadą. Kładziemy nacisk na zbudowanie komicznych, wręcz przerysowanych charakterów oraz prostych, konfliktowych sytuacji rozwiązywanych w twórczy, nieoczekiwany sposób. Posługujemy się językiem pantomimy, który jest precyzyjnym, międzynarodowym językiem ciała. Tworzymy świat z pogranicza rzeczywistości i dziecięcej wyobraźni…”

Joanna Płóciennik – reżyserka

„Scenografia została pomyślana tak, by podkreślić kreskówkowy charakter ruchu aktorów. Zarówno kostiumy jak i tło do działań narysowane zostały prostą kreską. To taki szybki szkic tej krótkiej zabawnej historii, która dzieje się na oczach widzów. Dodatkowo wszystko składa się bardzo szybko i mieści do osobowego samochodu!”

Małgorzata Szabłowska – twórczyni warstwy wizualnej spektaklu

Reżyseria – Joanna Płóciennik
Scenariusz – zespół
Scenografia, kostiumy – Małgorzata Szabłowska (Szabłowska Studio)
Występują – Agata Brzozowska, Katarzyna Markowska, Joanna Płóciennik, Katarzyna Wróbel
Produkcja – Fundacja Sztuka Ciała
Muzyka – dobraliśmy dużo dobrego jazzu takich muzyków jak Wynton Marsalis czy Michał Trzaska (tak, płacimy ZAIKS ;))