Tu TUTU

spektakl wyczarowany z tiulu – do oglądania, dotykania, słuchania, doświadczania kolorów podstawowych i pochodnych – barw tkaniny i barw dźwięku.

dla dzieci od 0,5 do 5 lat

Miękkie, szorstkie i gładkie… materiały i brzmienia. Jedna tkanina, dwie aktorki i tyle możliwości!
„Tu TUTU” przenosi swoich odbiorców w zupełnie inny wymiar tytułowego „tu” zatrzymując czas i zapraszając do doświadczania „tu i teraz”.


Spektakl dla najnajmłodszych z zabawą sensoryczną i muzyką na żywo tworzony przez aktorki – pedagożki: Agatę Brzozowską i Annę Ługowską.
Muzyka – Tulipaństwo (Anna i Bartosz Ługowscy)

„Tu TUTU” czerpie z naszego doświadczenia z pedagogiki i muzykoterapii, z praktyki teatralnej i… rodzicielskiej, łączy codzienność z poezją, oprowadza po świecie wrażeń i wyobraźni. – mówią aktorki.

Trochę wbrew światu, który bombarduje nas, a tym bardziej małe dzieci, bodźcami, szukamy prostych obrazów, czystych form, operujemy bardzo delikatną fakturą i minimalistyczną muzyką. – wyjaśnia Agata Brzozowska. Efekt jest jednak bardziej delikatny niż surowy, na pewno nie jest to też tytuł „tylko dla dziewczynek”, a w akcji więcej miejsca zajmują żywioły niż sukienki… choć w takim temacie nie może ich zabraknąć.

Zdaniem rodziców – 5/5:

Wspaniałe przedstawienie, szczególnie dla maluszków! 

Mama 24.09.2023

Zaproszenie do dziecięcej wyobraźni, która z tiulu potrafi wyczarować cały świat. 

Matylda 23.09.2023

Polecam, córeczki zachwycone. Super, że dzieci po przedstawieniu mogły się jeszcze wspólnie pobawić. Polecam  

Małgorzata 25.09.2023

Pstryk

spektakl sceniczny, najnajowy – powstał z myślą o dzieciach żłobkowych, odpowiedni także dla dzieci w wieku przedszkolnym

Rodzice aż za dobrze znają dziecięcą fascynację wtyczkami, kablami, pstryczkami. Jeden przycisk zmienia świat nie do poznania: kształty wyłaniają się i znikają, cisza ucina szum.
“Pstryk” to spektakl, który widzowie w różnym wieku mogą odbierać na swój sposób. Operuje kontrastami światła i cienia, czerni i bieli, sensoryczną scenografią, autorską muzyką oraz ruchem.
Tytułowy Pstryk gasi światło zapraszając do krainy snów. O czym śni małe dziecko? O czym śnią kot i pies?

Zapraszamy po odpowiedź na przedstawienie oraz do sensorycznej zabawy w scenografii.

Spektakl powstał z inspiracji poezją K. I. Gałczyńskiego, J. Tuwima i M. Wojtyszki w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy – Dzielnicy Wawer

Maja Kaznowska w spektaklu pt. Pstryk

występuje Anna Ługowska
konsultacje reżyserskie, operator świateł i cieni – Maja Kaznowska  
muzyka – Bartosz Ługowski
oprawa wizualna – Zbigniew Grzywaczewski, Monika Włodarczyk  

Krążek

– spektakl najnajowy (dla dzieci w wieku 0,5 roku – 4 lata)

Co to? Kółko. Ważny przedmiot – to widać i czuć. Takich pragnie się najbardziej. Czarny krążek – przepustka do innego świata. Do czego służy? 
Poszukamy rozwiązania tej zagadki. Naokoło. Przy okazji dowiemy się, co krążek ma wspólnego z rybą i do czego na pewno nie służy.

Spektakl powstał z dziecięcej fascynacji formą czarnej płyty i z dorosłego zachwytu przedwojenną warszawską wytwórnią Syrena Record. 

W projekcie wykorzystano odpady produkcyjne z tłoczni – podczas przygotowań nie ucierpiała żadna płyta grająca.


spektakl “Krążek”

występuje Anna Ługowska
konsultacja reżyserska – Izabela Zachowicz


Syrena (na przestrzeni lat funkcjonująca pod nazwami: Ideal, Syrena Grand Record, Syrena Record, Syrena Electro) to warszawska firma fonograficzna – powstała jako pierwsza w Polsce, jedna z dwóch w Europie i czwarta na świecie. Jej twórcą był Juliusz Feigenbaum – wiolonczelista, przedsiębiorca, talent techniczny i organizacyjny. Syrena miała siedzibę przy ul. Chmielnej 66 (w latach 1911-1939, a wcześniej 1908-1911 przy Pięknej 33), posiadała własne studio nagrań i orkiestrę, podpisywała kontrakty na wyłączność nagrywania największych gwiazd, była soczewką kultury muzycznej tej części Europy, wzorem jakości i nowoczesności zarówno w myśli technicznej jak i w marketingu i etyce pracy. Szybko wyparła zagranicznych producentów z lokalnego rynku, a swoje płyty eksportowała nawet do Argentyny.

małe stópki na płycie

Wombat nie śpi

 

Wiecie gdzie jest kraina Jaśniejącej Bieli? My też nie wiemy, ale z całą pewnością żyją tam Wombat i jego Mała Przyjaciółka. Otoczenie jest bezpiecznie znajome: siup-wyrko, dyndołyżki, grzebioszczotka i prysznicarium. Jednak wykonywane dzień po dniu czynności bywają niestety nieznośnie powtarzalne. Jak by tu przyprawić rumieńce codzienności? Przypadkiem, tuż obok czai się tajemniczy świat Czerwonej Wieży pełen fascynujących przedmiotów, służących nie-wiadomo-czemu…

Spektakl powstał z pragnienia zapewnienia niezwykłych doznań teatralnych dzieciom w wieku 3-6 lat, które w specyficzny sposób patrzą na świat. Po przedstawieniu widzowie bawią się w sensorycznie zbudowanej scenografii.

Czas trwania spektaklu – 40 minut + 15 minut zabawy. Może byż grany także w plenerze.

Występuje – Joanna Płóciennik