Klaunadzińscy

klaunada, działanie plenerowe i spektakl sceniczny

Oto działanie totalne! Istna inwazja dziwności. Zupełnie inny, Burtonowski świat koloru, przerysowania, ale przede wszystkim BAŚNIOWEJ ENERGII!!

Zobaczcie nasze Klauny na ulicy, w parku, na scenie, na otwarciu festiwalu, na wieczorze firmowym. One pasują po prostu wszędzie! W końcu dotarły aż do FINAŁU MAM TALENT!

Klaunice: Eufuria, Beza, Edward, Precyzja i Smętek – postaci równie egzotyczne jak swojskie.

Barwne grono, które jednocześnie przyciąga i odpycha. Lubimy je, bo popełniają błędy, których my się boimy i szaleństwa, na które mielibyśmy ochotę, ale sobie nie pozwalamy.


Kostiumy, charakteryzacja a przede wszystkim naszkicowane grubą kreską postaci i ruch czynią z nich karykatury same w sobie. Ich perypetie i niedorzeczności zapewnią porcję beztroski każdemu. Śmiech niepostrzeżenie oswaja tabu, staje się wentylem dla poważnych tematów.Projekt Latający Teatr Sztuki Ciała współfinansowany przez m.st. Warszawa.

W spektaklu występują: Anna Ługowska, Katarzyna Markowska, Joanna Płóciennik, Katarzyna Wróbel, Agata Brzozowska-Kazimierska.

Łowca na tropie owadów

familijny, plenerowy spektakl sensoryczny

Piękne i straszne, urocze i odrażające, pożyteczne i niebezpieczne… Dotychczas odkryto 4 miliony gatunków owadów, a to wciąż nie wszystkie! Ich świat pełen jest zwyczajów i doświadczeń, które nie mieszczą się w ludzkich głowach. A gdyby tak pójść za nimi w trop, stanąć z nimi oko w oko? Czy odpędzałbyś od stołu muchę swojej wielkości? Czy tak łatwo przyszłoby Ci zabicie komara? Czy motyl twojego wzrostu budziłby zachwyt czy lęk?

A może zobaczysz świat złożony jak mozaikowe oczy, dostrzeżesz w komarze coś więcej niż krwiopijcę, posmakujesz życia odnóżami, nauczysz się od ćmy jak co dzień odpoczywać?

zdj. Joanna Płóciennik

Aktorzy ubrani w zjawiskowe kostiumy wcielą się w ćmę, komara, muchę.. i poprowadzą nas w sensoryczny świat owadów angażując nasze zmysły: węch, dotyk, wzrok, słuch oraz… poczucie humoru. Przewodnikiem w tej przedziwnej podróży będzie Tropiciel Owadów, ekscentryczny podróżnik, entomolog-amator. Miejcie się na baczności, bo oprowadzając po ścieżkach wiedzy często zapuszcza się w bezdroża fantazji i niedorzeczności.

Czas: 60 min

Reżyseria, scenariusz: Katarzyna Wróbel

Obsada: Katarzyna Wróbel, Agata Brzozowska-Kazimierska/Ewelina Grzechnik, Anna Lugowska, Ireneusz Wojaczek

Rozchmurz się!

A co by było, gdyby chmury spłynęły na ziemię i można było u nich zamówić wybraną pogodę? Może trochę deszczu? Słoneczka? Orzeźwiającego wietrzyku? A może chcesz zobaczyć bajecznie kolorową tęczę? Opcji jest wiele, ale wybieraj uważnie, bo nigdy nie wiadomo co sie stanie, jeśli zamówienia sie pomieszają!

Dwie aktorki w kostiumach wystylizowanych jakby zostały utkane z obłoków, dzięki zabawnym
choreografiom, gestom oraz używając rekwizytów zachęcą widzów do wspólnych zabaw teatralnych.
Widzowie, dzięki udostępnionej, obrazkowej “instrukcji obsługi”, będą mogli poprosić performerki m.in. o deszcz, śnieg, burzę, słońce, wiatr, stając się niekiedy aktorami w zaaranżowanej dla nich krótkiej etiudzie teatralnej.
Używać będą środków charakterystycznych dla teatru fizycznego i pantomimy – synchroniczne choreografie, wyraziste gesty, iluzje i mimika oraz teatru wizualnego – animacja rekwizytów i elementów scenografii.

Olśniewające kostiumy oraz performance żywych rzeźb!

Pomysłodawczyni i wykonawczyni kostiumów – Katarzyna Wróbel

Mechaniczna kobieta

Złożona ze skomplikowanych, współpracujących ze sobą elementów.
Osadzona w świecie powtarzalnych gestów. Bardziej podobna do maszyny niż do człowieka. Pod wytworzonymi przez siebie mechanizmami ukryła swą wrażliwość. Czy podejmie ryzyko, by się otworzyć i wyjść Tobie na spotkanie? A czy Ty się odważysz?
Mechaniczna Kobieta – żywa rzeźba/animacja teatralna. Jest postacią, która porozumiewa się z otoczeniem za pomocą gestów, niekiedy wytwarzając swoisty język na potrzebę spotkania z danym
człowiekiem. Szuka kontaktu, jest ciekawa życia i uczuć. Jeśli uda się jej z kimś spotkać, stworzyć choć drobny rodzaj więzi, odsłania swój sekret – pracujący w niej mechanizm. Jeśli okaże się jej trochę ciepła i
uczuć może się okazać, że pod tą mechaniczną fasadą bije prawdziwe serce.


“Mechaniczna Kobieta” prezentowana była podczas międzynarodowych festiwali żywych rzeźb m.in “UFO” (Szamotuły, Polska), “Beeldig Lommel” Belgia, “Rehovot International Live Statues
Festival” (Izrael), “Statues en Marche” (Belgia).

Twórczyni roli – Katarzyna Wróbel
Autorem kostiumu jest Rafał Śpiewak.