niewidOCZEK

Pierwsza premiera w 2025 roku już wkrótce!

“niewidOCZEK” to interaktywny spektakl ruchowy dla dzieci, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci niedowidzących. Przedstawienie, inspirowane bajką terapeutyczną, porusza temat dbania o wzrok w przystępny i pełen humoru sposób. Dzięki wykorzystaniu teatru ruchu, pantomimy, iluzji optycznej oraz sensorycznych elementów scenografii, widzowie mogą doświadczyć, jak wygląda świat osoby, która widzi niewyraźnie, i zrozumieć, jak ważne są okulary.

Spektakl oparty jest na dynamicznej choreografii, zabawie perspektywą oraz grze kontrastów wizualnych. Scenografia i rekwizyty zostały zaprojektowane w trzech podstawowych kolorach – żółtym, czarnym i białym – co nie tylko wspomaga percepcję dzieci z problemami wzrokowymi, ale także wzmacnia teatralny efekt zaburzonego i klarownego widzenia.

Przedstawienie ma charakter mobilny – może być prezentowane zarówno w przestrzeniach teatralnych, jak i w plenerze. Jego scenografia oparta jest na materiałach recyklingowych i idei zero waste, co dodatkowo wprowadza aspekt edukacji ekologicznej.

Spektakl w lekki, zabawny i pełen wyobraźni sposób uczy dzieci uważności, troski o własne zdrowie oraz odpowiedzialności za swoje przedmioty. Dzięki uniwersalnemu językowi ruchu, emocji i obrazu, jest przystępny dla szerokiej grupy odbiorców i angażuje dzieci niezależnie od ich indywidualnych zdolności percepcyjnych.

twórczynie spektaklu: Agata Brozowska-Kazimierska i Anna Ługowska

konsultacje merytoryczne: Joanna Zdybel (@orto.mama)

Pstryk

spektakl sceniczny, najnajowy – powstał z myślą o dzieciach żłobkowych, odpowiedni także dla dzieci w wieku przedszkolnym

Rodzice aż za dobrze znają dziecięcą fascynację wtyczkami, kablami, pstryczkami. Jeden przycisk zmienia świat nie do poznania: kształty wyłaniają się i znikają, cisza ucina szum.
“Pstryk” to spektakl, który widzowie w różnym wieku mogą odbierać na swój sposób. Operuje kontrastami światła i cienia, czerni i bieli, sensoryczną scenografią, autorską muzyką oraz ruchem.
Tytułowy Pstryk gasi światło zapraszając do krainy snów. O czym śni małe dziecko? O czym śnią kot i pies?

Zapraszamy po odpowiedź na przedstawienie oraz do sensorycznej zabawy w scenografii.

Spektakl powstał z inspiracji poezją K. I. Gałczyńskiego, J. Tuwima i M. Wojtyszki w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy – Dzielnicy Wawer

Maja Kaznowska w spektaklu pt. Pstryk

występuje Anna Ługowska
konsultacje reżyserskie, operator świateł i cieni – Maja Kaznowska  
muzyka – Bartosz Ługowski
oprawa wizualna – Zbigniew Grzywaczewski, Monika Włodarczyk  

This is an error message

Updating...