Pstryk

spektakl sceniczny, najnajowy – powstał z myślą o dzieciach żłobkowych, odpowiedni także dla dzieci w wieku przedszkolnym

Rodzice aż za dobrze znają dziecięcą fascynację wtyczkami, kablami, pstryczkami. Jeden przycisk zmienia świat nie do poznania: kształty wyłaniają się i znikają, cisza ucina szum.
“Pstryk” to spektakl, który widzowie w różnym wieku mogą odbierać na swój sposób. Operuje kontrastami światła i cienia, czerni i bieli, sensoryczną scenografią, autorską muzyką oraz ruchem.
Tytułowy Pstryk gasi światło zapraszając do krainy snów. O czym śni małe dziecko? O czym śnią kot i pies?

Zapraszamy po odpowiedź na przedstawienie oraz do sensorycznej zabawy w scenografii.

Spektakl powstał z inspiracji poezją K. I. Gałczyńskiego, J. Tuwima i M. Wojtyszki w ramach stypendium artystycznego m.st. Warszawy – Dzielnicy Wawer

Maja Kaznowska w spektaklu pt. Pstryk

występuje Anna Ługowska
konsultacje reżyserskie, operator świateł i cieni – Maja Kaznowska  
muzyka – Bartosz Ługowski
oprawa wizualna – Zbigniew Grzywaczewski, Monika Włodarczyk  

Krążek

– spektakl najnajowy (dla dzieci w wieku 0,5 roku – 4 lata)

Co to? Kółko. Ważny przedmiot – to widać i czuć. Takich pragnie się najbardziej. Czarny krążek – przepustka do innego świata. Do czego służy? 
Poszukamy rozwiązania tej zagadki. Naokoło. Przy okazji dowiemy się, co krążek ma wspólnego z rybą i do czego na pewno nie służy.

Spektakl powstał z dziecięcej fascynacji formą czarnej płyty i z dorosłego zachwytu przedwojenną warszawską wytwórnią Syrena Record. 

W projekcie wykorzystano odpady produkcyjne z tłoczni – podczas przygotowań nie ucierpiała żadna płyta grająca.


spektakl “Krążek”

występuje Anna Ługowska
konsultacja reżyserska – Izabela Zachowicz


Syrena (na przestrzeni lat funkcjonująca pod nazwami: Ideal, Syrena Grand Record, Syrena Record, Syrena Electro) to warszawska firma fonograficzna – powstała jako pierwsza w Polsce, jedna z dwóch w Europie i czwarta na świecie. Jej twórcą był Juliusz Feigenbaum – wiolonczelista, przedsiębiorca, talent techniczny i organizacyjny. Syrena miała siedzibę przy ul. Chmielnej 66 (w latach 1911-1939, a wcześniej 1908-1911 przy Pięknej 33), posiadała własne studio nagrań i orkiestrę, podpisywała kontrakty na wyłączność nagrywania największych gwiazd, była soczewką kultury muzycznej tej części Europy, wzorem jakości i nowoczesności zarówno w myśli technicznej jak i w marketingu i etyce pracy. Szybko wyparła zagranicznych producentów z lokalnego rynku, a swoje płyty eksportowała nawet do Argentyny.

małe stópki na płycie